środa, 24 czerwca 2015

Ku przestrodze - Lactacyd Pharma, Płyn ginekologiczny Ultra - Delikatny

Hej! 

Dziś chciałabym napisać Wam o moich doświadczeniach z płynem ginekologicznym firmy Lactacyd. Nie wiem czemu higienę miejsc intymnych uważa się często za temat tabu, a dla mnie jest to temat jak każdy inny. Wiadomo, że my kobiety narażone jesteśmy na podrażnienia jak i różne infekcje intymne. Szczególnie, gdy chodzimy na basen, siłownię, korzystamy z publicznych toalet itp. Zapewne w najbliższym czasie napiszę o moich sposobach na tego typu infekcje, a dziś powiem o produkcie, którego radzę unikać. 


Co obiecuje producent?


"Ultra - delikatny płyn ginekologiczny z linii Lactacyd Pharma zapewnia szczególną ochronę dla wrażliwych okolic intymnych ze skłonnością do podrażnień. Formuła o zrównoważonym pH wzbogacona w biologiczny kwas L-mlekowy jest doskonała do codziennej higieny intymnej dla kobiet o wrażliwej skórze, oraz gdy wystąpi przypadkowe podrażnianie.

Wskazany do codziennej higieny intymnej, pomaga łagodzić podrażnienia i chroni przed infekcjami.
Wyjątkowo łagodne właściwości myjące. Brak substancji zapachowych. Łagodny jak woda."

Skład: 
Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Glycol Distearate, Glycerin, Sodium Methylparaben

Działanie:
Co tu dużo pisać skład produktu niby nie jest najgorszy jednak płyn ten nieziemsko wysusza miejsca intymne i doprowadza do infekcji. Na pewno nie jest on ultra delikatny. Początkowo nie sądziłam, że to "zasługa" tego płynu ale po wdrożonym leczeniu nic mi nie przechodziło. Dopiero po odstawieniu Lactacydu mi przeszło. Tradycyjna wersja płynu działała na mnie podobnie jednak z mniejszym nasileniem. Od wielu osób słyszałam bardzo podobne opinie.  

Lactacyd to z pewnością jeden z najbardziej kontrowersyjnych produktów - albo się go kocha albo nienawidzi. Do której grupy należysz?

Pozdrawiam,
Ela
Babski Folwark

1 komentarz:

  1. Pisałam kiedyś na blogu o płynach do higieny intymnej, przejrzałam wiele produktów i ich składów...Niestety Lactacyd nie wypadł najlepiej :(

    OdpowiedzUsuń